Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Dzisiaj jest: niedziela, 19 kwietnia 2015

Subskrypcja

Wpisz swoj e-mail i zasubskrybuj nasz bezpłatny newsletter

Logowanie

Aby zmodyfikować swój wpis w katalogu firm proszę się zalogować

Login:
Hasło:
 

Junior Media

  • 12-09-2011
Czworo uczniów Z SP nr1 im. Wł Jagiełły w Strykowie zostało twarzami Junior Media. Najlepsi dziennikarze szkolnej gazetki "Gumisiowe kalosze": Oliwia Karpińska, Ola Sobczyńska, Maciek Płóciennikowski i Kacper Olszewski 9 września wzięli udział w prawdziwej sesji fotograficznej prowadzonej przez fotografa Polska Presse - Sylwię Dąbrowę. Od października będą reklamować program do tworzenia w internecie szkolnych gazetek.
 

Gumisiowe kalosze

  • 20-06-2011
Gazetka szkolna SP nr1 w Strykowie "Gumisiowe kalosze" wykonywana na platformie Junior Media została wybrana jedną z dziewięciu najlepszych gazetek w ocenie redaktorów "Dziennika Łódzkiego" i "Expressu Ilustrowanego".
 

Poradnik [nie]przeciętnego wychowawcy

  • 20-06-2011
14 czerwca Ewa Olszewska nauczycielka SP nr1 W Strykowie brała udział w uroczystej gali Szkoły bez Przemocy podczas której został przedstawiony "Poradnik [nie]przeciętnego wychowawcy". Ewa Olszewska jest jego współautorką.
 

Pod sceną

  • 20-06-2011
Grupa teatralna "Pod sceną" prowadzona przez instruktora teatralnego z DK Rafała Mikołajewskiego oraz nauczycielkę SP nr1 w Strykowie Ewę Olszewską zdobyła nagrodę publiczności przedstawieniem "Kim jesteś" w III Konkursie Teatrzyków Dziecięcych "Bajki, baśnie i legendy". To samo przedstawienie zajęło 1 miejsce w ocenie jury. Spektakl "O kogutku i kurce" zdobył wyróżnienie. Przyznane zostały też nagrody indywidualne: statuetkę i nagrodę Grand Prix zdobył za rolę Chłopca Kacper Olszewski - uczeń klasy III, zaś Aleksandra Stęplewska (uczennica klasy IV) została wyróżniona za rolę Dziewczynki.
 

Zielona szkoła nad morzem

  • 13-06-2011
48 uczniów wraz z opiekunami (Joanna Tokarska, Ewą Olszewską i Anną Wilczyńską) z SP nr1 w Strykowie pojechało na 5-dniową zieloną szkołę nad morze do miejscowości Łazy. Pierwszego dnia podobnie jak inni uczniowie, którzy pozostali w Strykowie świętowali finał Szkoły bez Przemocy. Na plaży wypuścili czerwone balony, rywalizowali w konkurencjach sportowych i integrowali się podczas wspólnej zabawy. W ciągu tych pięciu dni oprócz kąpieli w morzu, basenach i plażowania wzięli udział w spływie kajakowym, pirackiej przygodzie w Kołobrzegu, nauce tańca brzucha, zabawie terenowej. Ci którzy przyjechali na zieloną szkołę po raz pierwszy musieli przejść sprawdzian odwagi tzw. chrzest. "To dobry początek wakacyjnych przygód" - uważa opiekunka Ewa Olszewska.
 

EKOLOGICZNA SZKOŁA

  • 22-04-2011
Szkoła Podstawowa nr 1 w Strykowie wzięła udział w akcji Dziennika Łódzkiego "Drzewko za makulaturę" Zebraliśmy w szkole 368 kg makulatury, za co dostaliśmy od leśnika 50 sosenek, 5 modrzewi i 5 jodeł. Wszystkie drzewka posadziliśmy na terenie przed naszą szkołą. W zbiórkę najbardziej zaangażowały się klasy: piąte, trzecie i pierwsza B i to one miały prawo zadecydować o miejscu sadzenia. W tym roku to już nasza druga zbiórka makulatury. Najpierw za 270 kg makulatury gazetowej otrzymaliśmy od wydawnictwa półroczną prenumeratę "Dziennika Łódzkiego".
 

"Złota maska 2011" w Wiśniowej Górze

  • 19-04-2011
19 kwietnia na IV Powiatowym Konkursie Zespołów Teatralnych "Złota maska 2011 w Wiśniowej Górze jury w skład którego wchodziła między innymi aktor i zarazem dyrektor łódzkiego teatru "Zwierciadło" pan Krzysztof Kaczmarek przyznało całej trójce aktorów grających w przedstawieniu "Kim jesteś": Kacprowi Olszewskiemu z kl. IIIB, Oli Stęplewskiej i Oliwii Karpińskiej z kl. IV nagrody specjalne za wybitne kreacje aktorskie, zaś autor scenariusza prowadzący grupę pan Rafał Mikołajewski otrzymał nagrodę za reżyserię. Pan Kaczmarek na tyle zainteresował się doskonałym warsztatem dzieci i ich nieprzeciętnym talentem, że od każdego wziął nr telefonu obiecując, że gdyby do swoich spektakli potrzebował dzieci na pewno się odezwie. Odebranie nagród nastąpi w środę 27 kwietnia, a 29 kwietnia grupa z trzema przedstawieniami jedzie na kolejny przegląd teatralny tym razem do łódzkiej 173 SP.
 
1  2  3  4  5    
 

Kto kim jest w urzędzie

Andrzej Jankowski
 
© Copyright by Urząd Miasta Gminy-Stryków
CMS   Edito   Powered by